Zasady łączenia biżuterii z ubraniami – poradnik dla początkujących

Stylizacja – czy to na co dzień czy od święta – składa się z wielu elementów. Nie tylko ubrania i buty, ale również szereg dodatków, jak apaszki, torebki, paski i właśnie biżuteria – to wszystko ma znaczenie. Wszystkie elementy stylizacji muszą ze sobą współgrać, tylko w ten sposób stworzysz interesujący i spójny look. 

Jak dobrać biżuterię do ubrań, żeby wszystko do siebie pasowało?

Kolorystyka i typy urody – podkreślaj to, co najlepsze

Dzięki dobrze dobranym kolorom w stylizacji możesz podkreślić ładny odcień skóry, oczu, włosów, dodać sobie barw i wyeksponować to, co jest atutem. Biżuteria, podobnie jak ubranie, musi pasować do typu urody. Palety kolorów według analizy kolorystycznej mają za zadanie ułatwić Ci zakupy nie tylko ubraniowe, ale również biżuteryjne. 

Biżuteria – podobnie jak odzież – musi współgrać z typem urody. Chłodne zimy i lata, czyli osoby o chłodnym odcieniu włosów od blond przez brązy aż po czerń, a także szarych, niebieskich i brązowych oczach świetnie prezentują się w srebrze i białym złocie, a niektóre również w różowym. Co do kamieni – idealny będzie diament, perła, ametyst, szafir, czarne cyrkonie i onyksy. 

Jesienie i wiosny – ciepłe typy kolorystyczne o brzoskwiniowej, porcelanowej lub opalającej się na złoty kolor cerze, włosach w ciepłym odcieniu blond, brązu i rudości, oczach zielonych, piwnych i brązowych – dobrze wyglądają w złocie żółtym i różowym, a kamieniami podkreślającymi ich urodę będą: bursztyny, korale, rubiny, turkusy, cytryny. 

Czy to znaczy, że pierścionek z diamentem będzie pasował do pani o typie urody zima, a do jesieni już nie? Oczywiście, że nie – dla ciepłych typów kolorystycznych lepszy będzie pierścionek z diamentem w żółtym i różowym złocie, a dla chłodnych – w białym.

Dopasuj biżuterię i strój do okazji

Wybierając się do pracy w biurze ubierasz stonowaną stylizację o dopasowanych, ale mało krzykliwych barwach. Podobna zasada dotyczy biżuterii, w pracy lepiej postawić na minimalizm i klasykę. Kolczyki wkrętki – mogą być z małym diamentem, cyrkonią lub perłą. Pasować będą również kolczyki koła – zawsze modne i neutralne. Na większe wyjście dobrym wyborem będzie pierścionek z diamentem albo rubinem w otoczeniu diamentów w stylu retro. 

Można też pozwolić sobie na dłuższe kolczyki – wiszące perły, ażurowe z diamentami lub z barwnym topazem. Jeżeli lubisz ubierać się na czarno – zarówno złote jak i srebrne pierścionki i kolczyki będą świetnie pasować. To samo tyczy bieli i szarości. Ciepłe kolory ubrań (czerwień, róż, żółty, krem, zieleń) dobrze komponują się ze złotem, a chłodne (błękit, fiolet) ze srebrem.

Podkreśl styl biżuterią

Styl sportowy czy minimalistyczny nie współgra z nadmiarem biżuterii. Postaw na kolczyki – wkrętki, pierścionki obrączkowe, cienkie łańcuszki-celebrytki. Klasyczny, elegancki styl współgra z pierścionkami i kolczykami ze szlachetnymi kamieniami – perłą, diamentem, szafirem. Kolorowe kamienie w otoczeniu diamentów to piękny dodatek do eleganckiego kostiumu, sukienki koktajlowej i sukni wieczorowej. Jeśli lubisz sukienki i bluzki w stylu boho, ażurowe prześwity i koronki, sięgnij po biżuterię inspirowaną naturą. 

W ofercie Briju znajdziesz coś dla siebie. Każdy pierścionek z diamentem – Briju wykonany jest z dbałością o szczegóły. 

Zobacz też wyjątkowe modele kolczyków – https://www.briju.pl/diamenty/kolczyki