iPad Air i Pro – porównanie modeli

Tablet marki Apple z rodziny iPad to urządzenie cechujące się doskonałym designem oraz wysoką jakością podzespołów. Dzięki temu umożliwia płynną pracę w każdym zastosowaniu oraz niezależnie od tego, w jakim miejscu się przebywa. Ale oprócz standardowych modeli mamy także jego edycje Pro oraz Air. Czym różnią się od siebie i którą z nich lepiej wybrać?

Wybór między modelem iPad Air a iPad Pro zależy głównie od indywidualnych potrzeb użytkownika oraz oczekiwań co do wydajności, wielkości ekranu i zastosowania tabletu. Są jednak kluczowe cechy, które mogą przeważyć na rzecz jednego bądź drugiego rozwiązania.

Czym różni się Apple iPad Pro od Apple iPad Air?

Porównując obie te edycje, należy mieć na uwadze, że zarówno Apple iPad Air, jak i  Apple iPad Pro dostępne są w wersjach z ekranem o przekątnej 11” lub 13” z powłoką antyodblaskową w każdym przypadku. Są to modele kompaktowe i łatwe do przenoszenia. Różni je głównie to, co we wnętrzu. iPad Air wyposażony jest w procesor M2, który zapewnia wysoką wydajność i umożliwia płynne działanie nawet przy bardziej wymagających zadaniach. Z kolei iPad Pro to nowocześniejszy procesor M4, którego wydajność pozwala na płynne i wydajne korzystanie z najbardziej wymagających, zaawansowanych aplikacji.

Dlatego modele iPad Pro są zalecane dla zastosowań profesjonalnych, a zwłaszcza związanych z obsługą grafiki lub projektowaniem. Z kolei Apple iPad w edycji Air może zaspokoić potrzeby użytkowników poszukujących wydajnego i wszechstronnego tabletu do codziennego użytku. Często korzystają z niego studenci, biznesmeni oraz przedstawiciele zawodów mobilnych, którzy chcą mieć pod ręką dokumenty i pliki.

Oba rodzaje tabletów są dostępne w wersjach różniących się ilością pamięci. Ale w przypadku iPad Pro może wynosić ona nawet 2 TB, podczas gdy przy wersji Air będzie to 1 TB. Pod względem pojemności wygrywa więc rodzina Pro.

Ile kosztują te modele?

Jeśli interesuje Cię iPad Apple, zapewne zastanawiasz się, która z tych edycji jest droższa? Tu odpowiedź jest prosta – Apple iPad Pro kosztuje zazwyczaj więcej od edycji Air. Jeśli jednak skorzystasz z oferty iDream, w każdym przypadku koszt za urządzenie będzie bardzo przystępny. Zarówno w salonach tej sieci, jak i na jej stronie internetowej możesz nabyć upatrzony model w niezwykle atrakcyjnej cenie. Co istotne – możliwe jest także nabycie go w systemie ratalnym, zaś w przypadku zakupu na firmy również wzięcie w leasing.

Jeśli interesuje Cię iPad Air, pełen wybór znajdziesz na stronie: https://idream.pl/ipad/ipad-air.html. Z kolei modele iPad Pro możesz przejrzeć pod adresem https://idream.pl/ipad/ipad-pro.html.

iDream to autoryzowany reseller Apple, co oznacza, że w ofercie znajdują się wyłącznie fabrycznie nowe urządzenia, a po zakupie możesz skorzystać z gwarancji. Jeśli nie masz pewności, który z modeli będzie lepszy do planowanych zastosowań, obsługa iDream z przyjemnością pomoże Ci w podjęciu właściwego wyboru.

Dlatego zapoznaj się już dzisiaj z ofertą i zobacz, które urządzenie wybierzesz!